KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13653164
nr 1365 3164
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färgkrita, Neglinge gård, Saltsjöbaden, Signerad. Motivet: 34x48
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:41:30
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman